Parūpēsimies par saviem muskuļiem: atvēsinošā un sildošā efekta lietderīgums 

Kustība ir vitāli svarīga – par šo iespēju mums vispirms jāpateicas mūsu muskuļu un kaulu sistēmai. No muskuļu, locītavu un citu saistaudu stāvokļa ir atkarīga ne tikai mūsu kustību amplitūda, bet arī vispārējā pašsajūta. Ja jums ir bijušas sāpes vai spriedze muskuļos, jūs zināt, kā šie simptomi var traucēt ikdienas funkcionēšanu. Labā ziņa ir tā, ka ir ļoti dažādi veidi, kā mēs varam parūpēties par saviem muskuļiem.

Pēdējos gados kļuvusi ļoti populāra ķermeņa virspusēja iedarbība ar aukstumu un karstumu vai citādi – aukstuma un karstuma terapija, piemērojot ūdens procedūras, kompreses, ķermeņa ietīšanas, berzes un citas metodes. Tas ir alternatīvās ārstēšanas veids, ko visbiežāk izmanto muskuļu atbrīvošanai, asinsrites uzlabošanai, sāpju mazināšanai. Siltuma terapijas vai termoterapijas laikā muskuļi, locītavas un ķermeņa audu virsmas tiek pakļautas sildošam efektam, bet aukstuma terapijas (krioterapijas) laikā - atvēsinošam efektam.

Un, lai gan virspusēja ķermeņa sildīšana vai atvēsināšana ir īpaši populāra sportistu vidū, šādas procedūras var kalpot daudziem cilvēkiem arī viņu ikdienas dzīvē. Apspriedīsim, ar ko virspusēja sildoša un atvēsinoša iedarbība ir lietderīga mūsu muskuļiem. 

Ķermeņa zonas sildīšana un saldēšana: no sāpju novēršanas līdz asinsrites uzlabošanai

Noteiktu ķermeņa zonu virspusēja atvēsināšana sašaurina asinsvadus, kas samazina iekaisuma reakciju muskuļos un pietūkuma, audu bojājumu risku. Aukstums darbojas arī kā anestētiķis, tāpēc piešķirot atvēsinošo  efektu noteiktām ķermeņa zonām – samazinās sāpes. Pētījumi rāda, ka ķermeņa zonu aukstuma terapija var palīdzēt dažādu traumu, osteoartrīta, podagras, tendinīta, muskuļu smeldzes, sastiepumu, sāpju, krampju gadījumos.

Tikmēr virspusēja ķermeņa zonu sildīšana paplašina asinsvadus, aktivizē asinsriti, atslābina un noņem muskuļu sasprindzinājumu. Turklāt, siltuma iedarbībā uzlabojusies asins cirkulācija pēc intensīvas fiziskas slodzes var izvadīt pienskābi no muskuļiem. Pirms fiziskām aktivitātēm iesildot muskuļus samazinās dažādu traumu iespējamība.

Ķermeņa zonu siltuma terapijai ir arī anestezējošs efekts, tāpēc tā ir efektīva sāpju un spriedzes remdināšanai. Turklāt pētījumi liecina, ka siltuma terapija ir pati efektīvākā hronisku muskuļu vai locītavu sāpju ārstēšanā, ko izraisa artrīts. Ķermeņa zonu sildīšana ir noderīga, lai mazinātu osteoartrītu, tendinītu, cīpslu stīvuma, kakla vai muguras sāpes, locītavu sāpes vai muskuļu spazmas.

Pētījumi arī parāda, ka osteoartrīta un hronisku muskuļu sāpju gadījumā ir lietderīgi kombinēt ķermeņa zonu lokālās siltuma un aukstuma terapijas: tas ne tikai mazina sāpes, bet arī veicina bojāto audu ātrāku sadzīšanu.

Dabiski aerosoli un geli – efektīvi un vienkārši parūpēties par muskuļiem

Lai arī aukstuma un siltuma terapijas metodes ir visdažādākās, ne visas ir pielāgotas mājas apstākļiem. Turklāt dažas ārstēšanas ar aukstumu un karstumu procedūras (piemēram, ledus vannas, saunas) nav piemērotas tiem, kam ir noteiktas veselības problēmas, vai arī tās jāveic speciālistu uzraudzībā.

Viens no vienkāršākajiem, efektīvākajiem un daudziem cilvēkiem piemērotākajiem veidiem, kā mājās apstākļos sniegt ķermenim aukstuma vai sildīšanas efektu, ir speciālie gelveida vai izsmidzināmie preparāti. Atšķirībā no kompresēm vai ūdens procedūrām (kuras arī var lietot mājās), atvēsinoši vai sildoši preparāti iekļūst dziļāk ķermeņa audos un nodrošina ilgstošu efektu.

Mūsdienās tirgū ir ļoti daudz dažādu  lokāli lietojamu preparātu, kas nodrošina sildīšanas vai atvēsinošu  efektu. Tomēr ne visi no tiem ir kvalitatīvi vai labvēlīgi ādai. Ir vērts atzīmēt, ka bieži vien šādu preparātu galvenās aktīvās sastāvdaļas ir ķīmiskas izcelsmes, kas var kairināt un ar laiku bojāt ādas barjeru. Tātad, ir svarīgi rūpīgi izvēlēties to, kas “nokļūs” uz jūsu ādas: preparāta kvalitātei un dabiskumam jābūt galvenajiem kritērijiem.

PERSKINDOL medicīniskie preparāti atšķiras ne tikai ar to efektīvo atvēsinošo vai sildīšanas efektu, bet arī pēc sastāva. Tie ir izgatavoti uz ēterisku eļļu bāzes. Ēteriskās eļļas tūkstošiem gadu tiek izmantotas to plašā ārstnieciskā un terapeitiskā spektra dēļ un tās tiek uzskatītas par dabisku, pilnībā dziedinošu dabas dāvanu.

PERSKINDOL THREMO HOT GEL, kam ir atvēsinoša un intensīva sildoša iedarbība, satur ložņu goltjēras, apelsīna miziņu, citrona ēteriskās eļļas, kas efektīvi stimulē asinsriti, atslābina muskuļus, mazina sāpes un veicina audu sadzīšanu. PERSKINDOL ACTIVE GEL atvēsinošs un sildošs gels satur mentolu un priežu skujas, apelsīnu, ložņu goltjēras, bergamotes, citronu, rozmarīna, lavandas ēteriskās eļļas ar nomierinošu, muskuļus relaksējošu un sāpju mazinošu iedarbību.

PERSKINDOL ACTIVE SPRAY – aerosols ar atvēsinošu, sildošu un pretsāpju darbību, satur mentola, priedes, apelsīnu citronkoku, ložņu goltjēras , bergamotes, ārstniecisku citronkoku, rozmarīna un lavandas ēteriskās eļļas. Izsmidzinot PERSKINDOL ACTIVE SPRAY ir ļoti ērti pārklāt lielāku vai pašam cilvēkam grūti sasniedzamu vietu. PERSKINDOL COOL SPRAY, kam ir tūlītējs  atvēsinošs efekts, satur mentolu un piparmērtas ēterisko eļļu, kas efektīvi samazina sāpes.