Nagu sēnīte jeb onihomikoze ir ļoti izplatīta infekcijas slimība. Sēnīte parasti skar kāju un roku pirkstu nagus. Nagu sēnītes pazīmes ir krāsas maiņa (tie kļūst dzeltenīgi vai bālgani), atdalīšanās no naga gultnes, nagi kļūst sabiezēti un virsma nelīdzena, nespodra. Nagu malas kļūst trauslas, zem tiem sakrājas irdena raga masa.

   Nagu infekcijas izplatību bieži veicina publiskas, mitras vietas: smiltis pludmalēs, kā arī mitra vide sporta zālē, pirtī, baseinā, ģērbtuvēs un tur, kur tiek izmantoti kopējie apavi – slidotavās, boulinga klubos utt. Iemesls infekcijai var būt nepareizi apavi un nagu traumas, kā arī slikti higiēnas ieradumi, novājināta imunitāte. 

   Nagu sēnīte ir izplatīta slimība visā pasaulē. Tā skar aptuveni 3-12 procentus iedzīvotāju. Onihomikoze parasti nepāriet pati no sevi, tāpēc ir nepieciešama infekcijas ārstēšana. Lai gan nagu sēnīte nevar nodarīt būtisku kaitējumu vispārējai organisma veselībai, tā ir bīstamāka, ja ir blakusslimības, ja ir novājināta imunitāte vai tiek lietotas zāles, kas vājina imūnsistēmu. Protams, arī vizuālais ir būtisks -  bojāti nagi izskatās neglīti, traucējot pašam cilvēkam un apkārtējiem.

   Nagu sēnītes  ārstēšana ir nepieciešama, lai infekcija netiktu izplatīta tālāk - gan uz citu pirkstu nagiem, gan apkārtējā vidē. Pie tam onihomikozes skarti kāju pirkstu nagi neizskatās estētiski patīkami, tāpēc tiek valkāti slēgti apavi. Slēgtas kurpes savukārt ir ļoti labs līdzeklis infekcijas tālākai izplatīšanai. Sākumā var tikt bojāts tikai viena pirksta nags, vēlāk infekcija var izplatīties arī uz pārējiem nagiem. Onihomikozei progresējot, bojāti nagi var atdalīties, āda ap tiem kļūst jūtīga, sāpīga.

   Jo agrāk meklēsiet palīdzību sēnītes ārstēšanai, jo labākus un ātrākus rezultātus varēsiet sagaidīt.

   Jo ilgāk sēnītei ļauj izplatīties, jo grūtāk tā ārstējama. Jo vairāk bojāti nagi, jo ilgāka ārstēšana, izmantojot vienu vai vairākas metodes. Infekciju var ārstēt ar perorāliem (iekšķīgi lietojamiem) medikamentiem, lāzeru, ķirurģiski un lokāliem pretsēnīšu līdzekļiem.  

   Galvenā problēma, ko izraisa pretsēnīšu zāļu lietošana, ir medikamantu toksicitāte, pie tam ne vienmēr nodrošinot 100% atveseļošanos.  Turklāt pretsēnīšu līdzekļi var bojāt nieres un aknas, un ne visi pacienti tos var lietot. Lietojot šāda veida zāles,  pacientiem, kuriem ir nieru un aknu problēmas, jābūt ļoti piesardzīgiem. Jo īpaši tāpēc, ka pretsēnīšu medikamenti bieži tiek lietoti ilgstoši (pusgadu un ilgāk). 

   Ķirurģiska nagu plāksnes noņemšanas metode tagad tiek izmantota reti, jo netiek atrisināta problēma, kā arī pati procedūra ir sāpīga - cilvēks kļūst darba nespējīgs. Pēc šādas ārstēšanas nags var ataugt nelīdzens un neglīts, bet pati sēnīšu infekcija nekur nepazūd. 

  Nagu sēnīšu ārstēšana ar lokāliem pretsēnīšu līdzekļiem ir pilnīgi nesāpīga. Šādi preparāti var būt krēmu, aerosolu, ziežu, zīmuļu, laku veidā.

   Viens no šādiem produktiem ir "Fungalix forte". Tas ir jaunās paaudzes pretsēnīšu aerosols, ko ir ērti lietot gan ārstēšanai, gan profilaksei. Tās sastāvdaļas ietekmē gan ādu blakus nagiem, gan zem tiem. Vienkārši un higiēniski lietojams. "Fungalix Forte" ir svarīgi uzsmidzināt uz naga un apkārtējās ādas, lietot 2 reizes dienā. "Fungalix Forte" jāsmidzina uz nagu visā tā augšanas periodā (6-8 m­ēnešus roku pirkstu nagiem un 10-12 m­ēnešus kāju pirkstu nagiem).

"Fungalix Forte" novērš sēnīšu infekcijas izplatīšanos, jo preparāts ietekmē infekciju tās atrašanās vietā, proti, nagu matricā, kur veidojas jaunas šūnas. Tā rezultātā "Fungalix Forte" neļauj sēnītēm inficēt jaunās šūnas. "Fungalix Forte" sasniedz dziļi iesakņojušos infekciju, ārstē to, kā arī mitrina un atjauno nagu elastību.

Būsim veseli!