Kā novērst atkārtotu rinītu?

Kā novērst atkārtotu rinītu?

Tāda vienkārša slimība kā rinīts sagādā daudz raižu, piemēram, bezmiega naktis, garšas un smaržas zudumu, nemaz nerunājot par problēmām darbā vecākiem, kas mājās aprūpē savus slimos bērnus.

Rinīts ir deguna gļotādas slimība un no tā var ciest gan bērni, gan pieaugušie. Nealerģisks rinīts tiek iedalīts infekciozā (akūtā un hroniskā) rinītā un neinfekciozā (atrofiskā, hipertrofiskā un vazomotorā) rinītā. Infekciozo rinītu parasti izraisa vīrusi. Ietekmējošie faktori ir vispārīgs un vietējs aukstums, paaugstināts gaisa mitrums utt. Neārstētam vai ielaistam rinītam var būt daudz bīstamu komplikāciju (sinusīts, vidusauss iekaisums, faringīts, tonsilīts, bronhīts vai pat pneimonija). Rinīta saslimstība ir sastopamāka rudenī (oktobrī), ziemā (janvārī) un pavasarī (martā), kad cilvēka organisms ir visuzņēmīgākais pret vīrusu infekcijām. Tomēr daudzi cieš no rinīta vairākas reizes gadā, un bērniem tas mēdz būt pat no 6 līdz 8 un vairāk reizēm gada laikā. Šāds biežums liecina, pirmkārt, par sliktu vietēju un vispārēju imunitāti.

Imunitāti iedala iegūtajā (nespecifiskajā) imunitātē, kas nozīmē, ka pašaizsardzības mehānismi organismā ir pieejami pirms kontakta ar patogēniem, un iedzimtajā (specifiskajā) imunitātē, kas nozīmē, ka pašaizsardzības mehānismi aktivizējas kontaktā ar patogēniem. Aktīviem fagocītiem (monocītiem, makrofāgiem un neitrofiliem) ir īpaša nozīme nespecifiskajā imūnās reakcijas mehānismā. Aktivētie fagocīti funkcionē, sintezē citokīnus un piedalās specifiskajos pašaizsardzības mehānismos (aktivizē T un B limfocītus, lai cīnītos ar patogēniem tieši vai caur antivielām) daudz aktīvāk.

Ir daudz metožu, kā uzlabot organisma vispārējo imunitāti, tomēr vissvarīgākā ir vietējās imunitātes stiprināšana, lai saīsinātu slimības periodu un novērstu rinīta atkārtošanos, kā arī tā komplikācijas. Deguna gļotas ir dabiskā barjera deguna infekciju cēloņiem un pirmais mehānisms cīņā ar mikrobiem. Ja vietējā aizsardzība (deguna gļotas, mandeles (faringālās, palatīnās un glosālās)) ir spēcīga, tā pasargā mūs no saslimšanas un palīdz mums ātrāk atveseļoties.

Jau sen atpakaļ pētniekus pārsteidza no rauga iegūtās vielas spēja novērst infekcijas un mazināt slimības ilgumu. Vēlāk tika konstatēts, ka šī viela ir dabiskais polisaharīda beta-1,3-glikāns spēcīgs imūnsistēmas stimulators, kas stiprina cilvēka organisma aizsargmehānismus, paātrina atveseļošanos un novērš biežas un atkārtotas infekcijas. Uz glikāna virsmas atrodas īpašs receptors (dektīns-1); receptors var piesaistīties imūnsistēmas šūnām (makrofāgiem, monocītiem un neitrofiliem), kas pirmie cīnās pret mikrobiem un aktivizē šūnas. Glikāna aktivizētas imūnsistēmas šūnas funkcionē un cīnās ar patogēniem efektīvāk, tādējādi novēršot slimības un paātrinot atveseļošanos.

Zinātniskajā literatūrā ir publicēti daudzi pētījumi par glikāna ietekmi uz adenoīdu hipertrofiju pacientiem ar rinosinusītu. (Adenoīdu hipertrofijas ārstēšana: Beta glikāna iedarbība. Tricarico D, Ascione E, u.c., Itālija. Deguna aerosols uz glikāna šķīduma bāzes un sāls šķīduma bāzes hroniska rinosinusīta ārstēšanā: daudzcentrisks, dubultmaskēts randomizēts klīniskais pētījums. Jauna vietējā rinosinusīta terapija, 2006. Sjēnas Universitātes ENT nodaļa, Baras Universitāte; Ženovas Universitātes ENT klīnika u.c.). Glikāna aerosols stiprina rīkles limfātiskā gredzena imunoloģisko funkciju, uzlabo gļotādas attīrīšanos, samazina adenoīdu tūkumu un atvieglo elpošanu pacientiem ar adenoīdu hipertrofiju. Tas arī saīsina slimības ilgumu, mazina simptomus un uzlabo vietējo imunitāti pacientiem ar rinosinusītu (ar vai bez mikrobu/ sēnīšu infekcijas).

Attīrīts beta-1,3-glikāns ir viena no Immuwash® deguna aerosola sastāvdaļām, kas stimulē vietējo imunitāti un pasargā no infekcijām.

Immuwash® ir paredzēts bieža un ilgstoša rinīta ārstēšanai (pacientiem ar adenoidītu, rinosinusītu, adeonīdu hipertrofiju un polipozi), kā arī vietējās imunitātes stiprināšanai aukstajā sezonā, kad cilvēka organisms ir visuzņēmīgākais pret infekcijām. Immuwash® palīdz mums pasargāt gan sevi, gan bērnus no šīs slimības, kas sagādā daudz raižu un komplikāciju, saīsina slimības ilgumu, palīdz ātrāk izveseļoties un novērš rinīta atkārtošanos.

           

  Immuwash® deguna aerosols ar beta-1,3-glikānu

 Apraksts:

1. Imūnstimulējoša iedarbība:

- Aktivizē nespecifisko imunitāti, uzlabo rīkles limfātiskā gredzena imunoloģisko funkciju un stiprina vietējo imunitāti, tādējādi pasargājot no infekcijām;

- Saskaņā ar pētījumu rezultātiem, tas samazina adenoīdu hipertrofiju un uzlabo elpošanas funkciju.

2. Antibakteriāla iedarbība:

- Veicina un papildina antibiotiku iedarbību un pasargā no antibiotiku rezistentām infekcijas formām.

3. Piedalīšanās epitelizācijas procesā:

- Stimulē kolagēna un elastīgās šķiedras sintēzi, tādējādi veicinot bojātā epitēlija atjaunošanos.

 

Ieteicams:

I. Bieža un ieilguša rinīta ārstēšanai:

Adenoīdu hipertrofijas gadījumā:

-          Samazina adenoīdu tūsku;

-          Atvieglo elpošanu;

-          Stiprina rīkles limfātiskā gredzena darbību.

Rinosinusīta gadījumā (ar vai bez mikrobu vai sēnīšu infekcijas), deguna polipozes ārstēšanai:

-          Samazina deguna aizlikumu un atvieglo elpošanu;

-          Uzlabo deguna pašattīrīšanās mehānismus;

-          Samazina spiedienu un sāpes sejas zonā.

II. Akūtas vidusauss iekaisuma ārstēšanai kopā ar antibiotikām

-          Uzlabo sekrēcijas plūsmu no vidusauss, caur dzirdes kanālu uz degunu un normalizē deguna sekrēcijas pH līmeni.

III. Pēc deguna operācijas:

-          Stimulē epitēlizācijas procesus un paātrina atveseļošanos;

-          Stiprina vietējo imunitāti un aizsargā no infekcijām.

 IV. Vietējās imunitātes stiprināšanai aukstajā sezonā un bieža rinīta profilaksei.

 V. Deguna gļotādu attīrīšanai un ieeļļošanai un deguna sekrēcijas pH līmeņa atjaunošanai.

 Lietošana. Akūta rinīta gadījumā un vietējās imunitātes stiprināšanai: 2-3 reizes katrā nāsī 3-4 reizes dienā. Imunitātes stiprināšanai un rinīta profilaksei: 2-3 reizes katrā nāsī 2-3 reizes dienā.

 Sastāvs. Beta-1,3-glikāns, izotonisks šķīdums ar fizioloģisku pH līmeni.

 Iepakojums. 50 ml pudele ar noslēgtu mehānisko smidzināšanas uzgali, 500 devas.

 DMG, Itālija.

 

Related products

Atpakaļ